Трамвай се движи две спирки без ватман и се врязва в подлез край румънското посолство?

Инцидентът е без жертви, но с големи материални щети

0
124
Катастрофа с трамвай в София
Катастрофа с трамвай в София. Снимка: Facebook

Тежък пътен инцидент с трамвай в центъра на София стана в ранните часове на деня. Превозното средство е дерайлирало и се е ударило в подлез в района на румънското посолство. По чудо няма пострадали, но материалните щети са значителни. Ватманът е отведен в Първо районно управление за снемане на сведения.

Трамвай без ватман се движи две спирки и причинява щети

Според първоначалните данни трамвай от линия 22 се е предвижвал по бул. „Шипченски проход“ без контрол на ватман. Возилото е изминало около две спирки, след което е дерайлирало и се е врязало в подлез и паркирани автомобили.

Красимир Димитров от „Аварийна помощ и превенция“ – СО заяви, че криминално-оперативна група изяснява дали е имало намеса на други лица.

„Задавам си въпроса – кога и къде са слезли тези лица, след като трамваят при движение е със затворени врати“, посочи той.

Свидетели: силен тътен и унищожени автомобили

„В 5 без 20 се чу страхотен тътен. Не мога да асимилирам, че трамвай може да излезе от релсите и за малко да потроши блока“, каза Албена Ананиева, живуща в района.

„През прозореца видях трамвай, който се е врязал в колите. Всичките автомобили, които са пострадали, в момента 100% са извън движение“, разказа Матей Мичев, собственик на премазан автомобил.

Друг потърпевш – Иван Господинов, добави: „Около 5:30 сутринта разбрах, че колата ми е участник в ПТП. Видях, че трамвай е смачкал 5–6 коли. Надявам се да има обезщетение.“

Експерти: невъзможно е трамваят да потегли сам

От „Столичен електротранспорт“ заявиха, че конструктивно този тип мотриси не могат да тръгнат без човешка намеса.

„Спирачката е постоянно затворена – за да потегли, тя трябва да се разхлаби. Не може да става дума за техническа неизправност“, обясни Емил Михайлов от дружеството.

Камери в района се преглеждат, за да се установят точните обстоятелства и кой ще понесе отговорност за инцидента.

Присъединете се към нашия Телеграм

199 км/ч, райски газ и червена светлина: подробности за тежката катастрофа с автобус в София

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, напишете вашия коментар!
Моля, напишете името си тук