Стартира процедурата за избор на стратегически инвеститор по проекта АЕЦ „Белене“

0
205
АЕЦ. Снимка: Уикипедия
АЕЦ. Снимка: Уикипедия

90-дневният срок за участие в избора на стратегически инвеститор по проекта АЕЦ „Белене“ започна днес. Процедурата е публикувана в Официален вестник на Европейския съюз.

Срокът за получаване на заявления е до 90-тия ден, считано от датата на публикуване на поканата. Индикативният срок за приключване на процедурата е 12 месеца от днешна дата.

Припомняме, че с Решение на Народното събрание бяха възобновени действията по търсене на възможност за реализация на проекта за АЕЦ „Белене“, съвместно със стратегически инвеститор, на пазарен принцип.

Заявление за участие, съответно интерес за придобиване на миноритарно акционерно участие в проектната компания, могат да подават български или чуждестранни юридически лица, както и обединения от такива.

На официалния сайт на Министерството на енергетиката може да намерите допълнителна информация.

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, напишете вашия коментар!
Моля, напишете името си тук