На 24 юни около 17:45 ч. на телефон ЕЕН 112 постъпил сигнал за мъж, който стрелял по своите съседи на улица „Тунджа“ в град Лом. На място незабавно били изпратени екипи от групите „Териториална полиция“ и „Патрулно-пострадала дейност“ при РУ Лом.
Пристигналите служители установили участниците в скандала – трима местни жители (жена на 46 г. и двама мъже на 45 г. и 19 г.) и техният 49-годишен съсед. Изяснено било, че след възникнал битов конфликт 49-годишният първо извадил брадва и отправил заплахи. След като другите участници започнали да хвърлят камъни по него, той произвел изстрели по улицата с въздушен пистолет, зареден с гумени топчета.
Оръжието е иззето с протокол за доброволно предаване. Мъжът е отведен в районното управление и е задържан за срок до 24 часа по ЗМВР. По случая е образувано досъдебно производство по чл. 325, ал. 1 от Наказателния кодекс.
Присъединете се към нашия Телеграм
Полицията в Перник установи шофьор след онлайн сигнал за опасно управление


