36-годишен карал „Порше“ дрогиран посред бял ден по главния път София – Варна!

Това съобщиха днес от полицията

0
141
Полиция
Полиция. Снимка: ОДМВР-Плевен
Мъж е задържан за срок до 24 ч в РУ-Търговище за управление на МПС след употреба на кокаин. На 14.08.2026 г. около 10:10 ч в община Търговище – на път I-4 (София-Варна), км 218+200, по време на превантивна полицейска акция по подобряване на пътната безопасност, е спрян за проверка лек автомобил „Порше Панамера“ с варненска регистрация, управляван в посока гр. Търговище от 36-годишен правоспособен водач от гр. Омуртаг.
 
В хода на проверката по надлежния ред – със специализирано техничско средство “Drager Drug Test 5000” e установено, че водачът е управлявал автомобила под въздействието на наркотичното вещество кокаин. Взета му е кръвна проба за химическо изследване.
 

Водачът е задържан за срок до 24 ч в арестно помещение на РУ-Търговище на основание чл. 72, ал. 1, т. 1 от Закона за МВР. По случая е образувано досъдебно производство по чл. 343б, ал. 3 от Наказателния кодекс по описа на управлението.

Присъединете се към нашия Телеграм

19-годишен заби колата си в земен насип край Димитровград! Четирима пострадаха!

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, напишете вашия коментар!
Моля, напишете името си тук