28 златни отличия за България от Световната купа по кикбокс

0
50
Национали по кикбокс
Национали по кикбокс. Снимка: Антоанета Илиева

България приключи участието си на Световната купа по кикбокс в Будапеща с актив от 28 златни, 27 сребърни и 33 бронзови отличия, съобщиха от Българската Конфедерация по Кикбокс и Муай Тай. Страната ни се нареди на четвърто място в комплексното класиране сред конкуренцията от над 2000 кикбоксьори от 43 страни. Първи станаха домакините от Унгария, а призовата тройка допълниха съставите на Украйна и Великобритания.

В направлението на ринг страната ни излъчи 9 шампиони. Състезателят ни Мариян Петков постигна изключителен успех на Световната купа по кикбокс в Будапеща, Унгария. 18-годишният Петков направи дебюта си при мъжете в категория до 86 кг стил Лоу кик и спечели Световната купа след безапелационни победи над противниците си.

При девойки старша възраст също на ринг Алисия Сусанина постигна пореден успех в своята кариера ставайки носител на Световната купа в стил Лоу кик, категория до 60 кг.

• Станимир Минчев – юноши старша възраст, Лоу кик, кат. 63,5 кг;
  • Александър Панайотов – юноши старша, К1, кат. 63,5 кг;
  • Жулиен Риков – юноши старша, К1, кат. 71 кг;
  • Антония Маринова – девойки старша, К1, кат. 52 кг;
  • Диян Димитров – юноши старша, К1, кат. 60 кг;
  • Виктор Михалев – кадети, Лоу кик, кат. 45 кг;
  • Кристиян Георгиев- кадети, Лоу кик, кат. 54 кг.

В направление „татами“ България зае първо място в отборната надпревара при девойки старша възраст. Тимът ни в състав Христина Андонова, Симона Тетевенска и Анелия Тодорова триумфира със златото.