27 кикбоксьори от България станаха носители на Световна купа в Унгария

0
52
Всички шампиони
Всички шампиони. Снимка: Българска федерация по кикбокс

Приключи една от най-силните Световни купи по кикбокс за годината. В Будапеща националите ни се представиха повече от успешно спечелвайки 27 златни медала в двете направления ринг и татами. Сребърните отличия за страната ни са общо 21, а бронзовите40.

България участва със 136 състезатели, които изиграха 222 срещи и взеха 88 медала.

В тежкото направление на ринг състезателите ни се представиха блестящо, като от общо 25 мача бяха излъчени 11 носители на Световна купа. Шестима спечелиха сребро, след като отстъпиха финалните си битки, а осем родни кикбоксьори ще се завърнат с бронзови отличия.

Безспорно най-добро и запомнящо се представяне на ринг направи Али Юзеир, който взе Световната купа в категория до 81 кг, стил К-1, след четири победи, всички постигнати с нокаут.

На татами националите ни спечелиха 15 златни, 14 сребърни и 30 бронзови медала.

Теодор Поповски стана носител на две Световни купи в категория до 57 кг и до 63 кг в стил пойнт файтинг.

Моника Петкова ще се завърне с 2 Световни купи в стиловете пойнт файтинг и лайт контакт, категория – 50 кг.

Капитанът на националите ни Кристина Николова спечели три сребърни отличия в кат до 55 кг в три различни стила – пойнт файтинг, лайт контакт и киклайт контакт.

Страната ни зае 5-о място в класирането по медали, където шампиони станаха представителите на домакините от Унгария. Кампанията на Световните купи за тази година ще завърши през месец септември в Узбекистан.

29-о издание на Световната купа в Будапеща /Унгария/ събра в зала „Bоок Hall“ 3336 състезатели от 50 държави.

Носители на Световната купа на ринг

1. Злато – Али Юзеир – стил K-1 , категория – 81 кг – победа с КО на финала над Матей Сидунов (Чехия). Али Юзеир игра 4 мача в Унгария, които завършиха с нокаути в полза на българина.