Забрана за движение на камиони по магистралите от 14:00 до 20:00 ч.

0
68
Магистрала
Магистрала. Снимка: Пиксабай

Днес ще бъде спряно движението на камионите над 12 тона по магистралите и най-натоварените пътища в периода от 14:00 до 20:00 ч. Това съобщи Агенция пътна инфраструктура (АПИ).

Целта е да се повиши безопасността на пътуващите след празниците. Пътната агенция призова участниците да шофират разумно и със съобразена скорост, да спазват правилата за движение и да не използват аварийните ленти за по-бързо придвижване.

„Рисковото и емоционално шофиране не гарантира по-кратко пътуване, но застрашава живота и здравето на всички останали, които спазват правилата.“, уверяват от АПИ.

Заповедта за спиране на движението на камиони над 12 тона предвижда ограничение за следните участъци:

•автомагистралите;

•път I-1 с. Ребърково – Ботевград, като движението се пренасочва по път II-16 Ребърково – Своге – Софийски околовръстен път в посока София;

•път I-1 – от Благоевград до ГКПП „Кулата“;

•път I-4 п. в. „Коритна“ – Велико Търново – Шумен;

•път I-5 Русе – Велико Търново;

•път I-8 ГКПП „Калотина“ – София;

•път I-9 Варна – Бургас;

•път II-18 Околовръстен път на град София;

•път II-99 Бургас – Царево.

Забраната не важи за МПС, превозващи бързоразвалящи се хранителни продукти и товари на температурен режим, живи животни и опасни товари.

Припомняме, че все още се ремонтират виадуктите на АМ „Хемус“ при 19-ти, 36-ти, 37-ми и 51-ви километър и тръбата за София на тунел „Витиня“.

В участъците при 19-ти, 36-ти и 37-ми км до вторник – 30 април, ще има две ленти за София и една за Варна.

На виадукта при 51-ви километър трафикът преминава двупосочно в платното за София. Поради ремонт на тръбата за София на тунел „Витиня“ на АМ „Хемус“ движението се осъществява двупосочно в основно обновената тръба за Варна, която е с вентилационни, пожароизвестителни и осветителни системи.

„След ремонта и тръбата в посока столицата ще бъде в същия вид и със същите системи за безопасност“, съобщи АПИ.

На 29 април (вторник) ще има две ленти за влизащите в София по път I-1 (Е-79).

Извършват се ремонтни дейности на АМ „Тракия“ на виадуктите в платното за Бургас при 13-ти, 15-ти и 20-ти километър, както и над река Елшишка при 89-ти км на автомагистралата.

Отсечката над р. Елшишка може да бъде избегната по следните маршрути:
• пътен възел „Церово“ на АМ „Тракия – път III-8402 /Виноградец – Карабунар – Злокучене – Септември/ – път I-8 /Лозен – Звъничево – Пазарджик/ – път II-37 /Пазарджик/ – пътен възел „Пазарджик“ на АМ “Тракия“;

• пътен възел „Церово“ на АМ „Тракия – път III-8402 /Виноградец – Карабунар – Злокучене – Септември/ – път I-8 /Лозен – Звъничево – Пазарджик/ – пътен възел „Цалапица“ на АМ “Тракия“;

• пътен възел „Калугерово“ – път III-803 /Динката – Драгор/ – път II-37 – пътен възел „Пазарджик“ на АМ “Тракия“.

Всички граждани и транспортни фирми могат да получават актуална информация за пътната обстановка от интернет страницата на АПИ на тел. 0700 130 20.

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, напишете вашия коментар!
Моля, напишете името си тук