Все повече българи не могат да се върнат в чуждите държави, в които работят

0
721
Самолет
Самолет. Снимка: Wikimedia commons

Все повече българи, работещи в чужбина, имат затруднения с връщането си в другите страни. Причината е в извънредното положение, предаде „БНР“.

В различните части на смолянска област също има хора, които работят в Англия, Испания, Германия и други европейски държави. Един от тях е Мирослав Илиев. Мъжът си дошъл на родна земя малко преди да се обяви извънредното положение. Целта на пътуването му била да смени личните си документи. Майка му Гина си е дошла една седмица преди него.

Жената обясни, че той и останалите като него стигнали с кола с немска регистрация до границата. Не им разрешили да излязат от родината, макар да са имали адресна регистрация в Хановер, както и подпечатана декларация от фирмата, в която работят.

Друг младеж също не е успял да се прибере в Испания. Той живее там от 5 години с родителите си. На мястото изкарват прехраната си и други 120 души от село Стоманово.

От Искра.бг припомняме, че сънародниците ни, които бяха блокирани в Париж, се прибраха в Българиярупата е пристигнала на летище „Шарл де Гол“ в Париж на 5 май, като работниците са били наети у нас чрез посредническа фирма. Българските граждани имат сключени договори и адрес, на който ще бъдат настанени, но не отговарят на условието постоянно да живеят във Франция, за да бъдат допуснати.

Според приетите ограничителни мерки в страната местните власти разрешават влизане на граждани на Европейския съюз, които имат във Франция постоянно местожителство, което изключва сезонните работници.

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, напишете вашия коментар!
Моля, напишете името си тук