Среща с граждани по повод ремонта на пътя Варна – кв. „Галата“ се проведе вчера вечерта в сградата на Община Варна. В дискусията участваха заместник-кметът по инфраструктура Димитър Кирчев, директорът на дирекция „Инженерна инфраструктура и благоустрояване“ Тихомир Тимов, кметът на район „Аспарухово“ Ивайло Маринов, представител на фирмата-изпълнител на обекта и жители на района.
Строително-ремонтните дейности обхващат участък с дължина от 3,4 км – от отбивката за местност „Карантината“ до кръстовището с пътя за местност „Боровец“. Проектът предвижда подмяна на водопроводната и канализационната мрежа, изграждане на бордюри и тротоари, нова пътна настилка, пътна маркировка, улично осветление, полагане на кабелни трасета, отводняване и други съпътстващи работи.
Обектът се финансира от държавния бюджет по програмата на Министерството на финансите за общински проекти. Поради забавяне на плащанията в продължение на седем месеца, ремонтът беше временно спрян.
В края на юли средствата бяха преведени на изпълнителя, който възобнови дейностите. Предоставен е нов график за завършване на обекта, в който срокът е края на месец октомври, обясни заместник-кметът по инфраструктура Димитър Кирчев. Информацията беше потвърдена и от самия строител, който посочи, че към момента са изпълнени около 65% от СМР по проекта, а получените средства от държавата са около 55%. Ще работим ефективно през летния сезон, моля да бъдете търпеливи, посочиха от фирмата.
В отговор на искането на гражданите първо да се завърши участъкът от местност Карантината до у-образното кръстовище за кв. „Галата“, за да бъде възстановено движението на автобусите от градския транспорт, от администрацията поясниха, че ремонтът се изпълнява в един етап и няма възможност за частично пускане на движението преди окончателното приключване и въвеждане на постоянна организация.
Присъединете се към нашия Телеграм


