„Възраждане“ с нов протест пред НС! Има ли ескалация на напрежението?

Привърженици и депутати на партията отново изразиха недоволство срещу членството в еврозоната

0
121
Протест в София
Протест в София. Снимка: Костадин Костадинов, Facebook

Партия „Възраждане“ отново излезе на протест, този път пред сградата на Народното събрание. Демонстрацията е насочена срещу приемането на еврото и запазването на българския лев като национална валута.

В протестната акция участват привърженици на партията, както и нейни депутати. С оглед на напрежението от предишния протест, при който сградата на Европейската комисия в София беше замеряна с боя и яйца, а част от протестиращите се опитаха да подпалят входа, мерките за сигурност този път са значително засилени.

След последния протест няколко души бяха арестувани, като четирима остават с постоянна мярка за задържане. Очаква се демонстрацията пред парламента да протече под стриктно наблюдение на органите на реда, за да се предотвратят нови инциденти.

Противниците на въвеждането на еврото настояват за провеждане на референдум по темата, докато правителството и Европейската комисия подчертават, че членството в еврозоната ще допринесе за икономическата стабилност на страната.

Протестът на „Възраждане“ показва, че общественото напрежение по въпроса остава високо. Очаква се темата да продължи да бъде сред най-дискутираните в политическия дневен ред на страната.

За още новини вижте ТУК

Присъединете се към нашия Телеграм

Нови промени в бюджета! С колко се увеличат заплатите на учителите, пенсиите и осигурителните прагове

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, напишете вашия коментар!
Моля, напишете името си тук