Важно варненци: Нова линия Дюселдорф–Варна и повече полети от Берлин

Варна се представя на територията на 8 летища, 300 магистрали, в 40 големи търговски центъра и в над 2500 туристически агенции в Германия

0
4
Летище Варна
Летище Варна. СНимка: Община Варна

В резултат на провежданите маркетингови кампании, възложени от Община Варна, авиокомпания Sund Air – дъщерно дружество на един от големите немски туроператори Schauinsland Reisen, добави в полетната си програма за лято 2026 нова линия от Дюселдорф и увеличи честотата на полетите си от столицата Берлин.

Маркетинговите кампании за реклама на туристическите услуги и полетната свързаност на дестинацията в Германия се реализират след проведени обществени поръчки, инициирани от Община Варна след активен диалог с представителите на туристическия бранш. Те се финансират с приходи от туристически данък и са на стойност малко над 346 000 евро.

В резултат на сключените договори дестинация Варна се промотира чрез външна дигитална и стационарна реклама, ТВ и онлайн реклама, в сайтове и платформи за продажба на ваканционни оферти. От одобрените към момента медийни планове става ясно, че Варна се представя на територията на 8 летища в Германия чрез 900 монитора, на над 300 магистрали чрез 2500 екрана, в 40 големи търговски центъра чрез 300 дисплея, на витрините на над 2500 туристически агенции. Морската столица е представена още в ефира на Discovery Channel на Eurosport по време на тенис турнира French Open с 1,5 млн. зрители дневно, реклами в онлайн пространството и други комуникационни канали.

Чрез планираното комуникационно присъствие Община Варна изпрати ясен сигнал за партньорство и подкрепа към туристическия бизнес, а договорените сътрудничества с водещи туроператори са високо оценени. От своя страна изпълнителите на рекламните активности също инвестират финансов ресурс, като по този начин удвояват рекламният бюджет и дават възможност за директен достъп до добре структурирана мрежа от продажби и утвърдени канали за комуникация с крайни клиенти, съобщиха от дирекция „Туризъм“.

Кампаниите са насочени към ключовия германски пазар и имат за цел да позиционират Варна като конкурентна дестинация за морски, културен, СПА и уелнес, кулинарен и събитиен туризъм. Основен акцент се поставя върху повишаване на разпознаваемостта на града и региона, стимулиране на резервациите за ваканция и насърчаване на пътуванията, както в активния летен сезон, така и през месеците май–юни и септември–октомври.

През активния сезон на настоящата 2026 г. – от юни до септември включително, до летище Варна има планирани полети от 12 немски града – Берлин, Кьолн, Дортмунд, Дюселдорф, Франкфурт, Хамбург, Хановер, Меминген, Мюнхен, Нюрнберг и Щутгарт, а през останалите месеци се обслужват между 6 и 9 дестинации от Германия.

Германия е в топ 3 на приоритетните чуждестранни пазари за северното ни Черноморие, а интересът към Варна през 2025 г. бележи най-висок ръст – броят на туристите от страната се увеличава с 35% и достига 82 755 души, реализирали общо 590 846 нощувки, което е с 30% повече спрямо 2024 г.

Присъединете се към нашия Телеграм

Янкулов иска да създаде нова Антикорупционна комисия, но различна от досегашната

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, напишете вашия коментар!
Моля, напишете името си тук