
С критичен тон Виктор Папазов – основател на Българска фондова борса и дългогодишен икономически анализатор и финансист – реагира на одобрените от правителството промени в Закона за водоснабдяването и канализацията. Според него нововъведението за допълнителна такса „водомер“ ще засили икономическата зависимост на българите от чужди интереси. Той написа във Facebook:
„“Софийска вода“ е собственост на френска компания, т.е. ще плащаме на чужденците, че ни продават нашата вода.“
По думите му, тази стъпка е поредното доказателство, че България функционира като зависима икономика, а понятието „европейско семейство“ е само политически слоган, зад който стоят неравноправни отношения.
„Франция изгуби Африка, но печели България“
Папазов прави паралел с колониалното минало на Франция и предполага, че след като Париж е изтласкан от Африка, логично е т.нар. „нови колонии на изток“ – като България – да компенсират загубите.
„Някой трябва да компенсира тези загуби и е нормално новите колонии на изток – т.е. ние българите да плащаме, за да могат големите бели братя да продължават да живеят охолно на наш гръб.“
Изказването на Папазов идва в контекста на все по-засилените обществени реакции срещу чуждото участие в ключови публични услуги, включително вода, електричество и отпадъци. Темата повдига и въпроси за справедливостта в разпределението на доходите, когато националните ресурси се управляват от транснационални корпорации.
„Утре ще искат децата ни да воюват за чужди интереси“
В края на публикацията си Папазов отправя и тежка прогноза, свързана с военнополитическата обвързаност на България със Запада.
„Скоро ще поискат да пращате децата си да проливат кръв за тяхните интереси в Украйна, но нали вече сме европейци. Приеха ни в сърцето на Европа. Ще трябват жертви…..“
Изказването вече се споделя масово в социалните мрежи и отключва разгорещени дискусии за цената на европейската интеграция, суверенитета и икономическата независимост на страната.
Присъединете се към нашия Телеграм
Такса Водомер в новия Закон за ВиК няма да откриете – но тя е там, скрита!



ИДИОТИ