Сезон 2025 започна! Първият круизен кораб акостира в Русе с туристи от три континента

Круизният сезон по Дунав започна с пристигането на "АмаВерде"

0
117
Круизен сезон по река Дунав
Круизен сезон по река Дунав. Снимка: Община Русе

На Понтон 9 в русенския кей официално стартира круизният сезон за 2025 година. Първият кораб – АмаВерде, пристигна от Будапеща с 142 пътници на борда, предимно от САЩ, Канада и Великобритания. Гостите бяха посрещнати от заместник-кмета на Русе Златомира Стефанова, която приветства началото на сезона с пожелания за успех, безопасност и положителни преживявания.

„Община Русе ще продължи да работи активно за подобряване на инфраструктурата и развитието на туризма, за да създаде още по-добра среда за всички гости на града“, заяви Стефанова. Тя пожела успешен сезон на екипа на Балкан турс и поздрави капитана на АмаВерде – Павел Павлов, с пожелание за безаварийно плаване.

През сезон 2025 в Русе се очакват около 500 акостирания на круизни кораби, което утвърждава града като ключова дестинация по маршрута на Долния Дунав. Пътуванията стартират още в края на март и ще продължат чак до декември, включително по време на коледните празници, когато градът предлага богата културна програма и празнична атмосфера.

Туристите, пристигнали с АмаВерде, имаха възможност да избират между екскурзия до старата столица Велико Търново или разглеждане на местните забележителности в Русе и скалния манастир при Иваново – обект от световното наследство на ЮНЕСКО.

По-късно вечерта корабът ще отплава към румънския град Гюргево – следваща спирка от дунавското пътешествие.

За още новини вижте ТУК

Присъединете се към нашия Телеграм

Проверка на плаж „Бутамята“ след сигнал за строителни нарушения

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, напишете вашия коментар!
Моля, напишете името си тук