Министерството на отбраната и компетентните органи следят денонощно обстановката около военния конфликт в Близкия изток. Днес министърът на отбраната Атанас Запрянов заяви:
„Събитията от тази сутрин променят коренно нашата оценка по отношение на военната операция на САЩ и Израел срещу Иран.“
По предварителна информация, която се уточнява, са изстреляни балистични ракети за първи път от територията на Иран към Турция и това, както и провокацията преди няколко дни с изстреляните ракети към Кипър, променят коренно оценките, при които беше планирано и обявено, че няма непосредствена заплаха за територията на страната, посочи министърът на отбраната.
Днес в Министерството на отбраната спешно ще се извърши анализ на рисковете и заплахите и променените условия на конфликта, който вече излиза извън рамките на конфликт между три държави, засяга арабските страни, и има провокативни действия срещу натовска и европейска държава, съобщи още министър Запрянов.
„На базата на този анализ ще предефинираме рисковете и заплахите и ще набележим необходимите мерки. Предложил съм на министър-председателя да се проведе спешно Съвет по сигурността и на базата на тези оценки, да се вземат съответните държавни решения и да се сезират съответните държавни органи, включително Народното събрание“, каза още министърът на отбраната.
Присъединете се към нашия Телеграм
Потвърдено: Балистична ракета от Иран е свалена преди да достигне Турция



