Протест на Медицинския университет в Плевен утре

0
166
Плевен

Медицинският университет в Плевен ще затвори врати утре в знак на протест заради ниското заплащане във висшето образование у нас, предаде „БТА“. 

По този начин университетът ще изрази своя подкрепа с решението на Съвета на ректорите на висшите училища, взето в петък, за протест на 20 май. 

Очаква се в него да се включат 44 университета у нас. А с решение на Ректорския съвет Медицинският университет в Плевен ще бъде един от тях. Учебните занятия ще бъдат преустановени. 

Ректорът на университета в Плевен проф. д-р Добромир Димитров коментира пред медиите, че последните три години са били изключително бурни и динамични и трудни за тях. Но чашата е преляла с последните промени в Закона за висшето образование, където се е заложило възнагражденията да бъдат част от средната брутна работна заплата. 

Но всичко това показвало, че държавата изобщо не е сметнала допълнителният разход, който трябва да бъде направен, за да бъдат повишени заплатите в университетите. 

Отпускат допълнителни 40,7 милиона лева за висшето образование

 

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, напишете вашия коментар!
Моля, напишете името си тук