Проф. Дуранкев: Енергетици и миньори защитават на корпоративните интереси на трима олигарси в България

0
103
Проф. Боян Дуранкев
Проф. Боян Дуранкев. Снимка: Facebook

„Формата на протеста е напълно неприемлива. Не става дума за масово излизане на тези, които работят в сектора. Вероятно става дума за защита на корпоративни интереси на около трима олигарси в България. И точка по този въпрос!“.

Това заяви пред радио „Фокус“ икономистът проф. Боян Дуранкев след като вчера правителството прие Плана за справедлив преход.

Според него, това което правителството предлага е „повече от свръхоптимистично“ за развитието на този подсектор в енергетиката. По думите му повече от това не може да се иска, тъй като е факт, че отчитаме, че има глобално затопляне и е необходим „зелен преход“.

Според проф. Дарукнев България се нуждае и от новата атомна електроцентрала, ако иска да реши енергийния си проблем. 

Междувременно блокадата на енергетици и миньори на две възлови артерии в страната остава. Магистрала „Тракия” край Стара Загора и проходът „Хаинбоаз” в момента са затворени. Протестиращите вече заявиха, че няма да се откажат от исканията си правителството да отложи отговора на България по Плана за справедлив преход

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, напишете вашия коментар!
Моля, напишете името си тук