По 20 евро месечно ще дава държавата на част от българите заради високите цени на горивата

Парите ще се превеждат директно по сметките на хората

0
2429
Андрей Гюров
Андрей Гюров. Снимка: МС

Служебното правителство подготвя спешна мярка за подпомагане на гражданите заради високите цени на горивата. Това обяви пред журналисти служебният премиер Андрей Гюров, съобщава „DarikNews“.

По думите му помощта ще бъде предоставяна по ясно определени подоходни критерии. Финансова подкрепа ще получават хората, чиито доходи са до два пъти линията на бедност, притежават автомобил или го изплащат на лизинг и са платили дължимите данъци и глоби.

Предвижда се средствата да се превеждат директно по банковите сметки на гражданите. Размерът на помощта ще бъде 20 евро месечно през периодите, в които се отчита високо ниво на цените на горивата.

Гюров подчерта, че мярката е насочена пряко към българските граждани и няма да се налага подаване на заявления или използване на ваучери. По думите му целта е подпомагането да се случва автоматично, без допълнителни административни процедури и без възможност мярката да бъде използвана за предизборни цели.

Премиерът уточни още, че финансовата подкрепа има за цел да компенсира поскъпването на горивата, наблюдавано през последните седмици. Тя ще се прилага, докато цените останат високи и докато гражданите продължават да усещат икономическия натиск, свързан с конфликта в Близкия изток.

Присъединете се към нашия Телеграм

Знаете ли, че КАТ могат да глобяват АПИ за лоши пътища? Правят ли го?

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, напишете вашия коментар!
Моля, напишете името си тук