Плащаме, за да си чупим колите? Бургазлии са гневни заради уличната инфраструктура в Бургас

Лошото състояние на ул. „Оборище“ се оказа само част от по-голям проблем

0
121
Улица "Оборище"
Улица "Оборище" в Бургас. Снимка: Facebook

Снимка от ул. „Оборище“ в Бургас, публикувана в социалните мрежи, отприщи лавина от коментари и възмущение срещу състоянието на уличната инфраструктура в града. Кадърът показва силно компрометирана настилка – пропаднали павета, разместени участъци и асфалтови кръпки, които правят преминаването изключително трудно и опасно. Публикацията е придружена с остър коментар:

„Улица „Оборище“… Зелена зона? Едвам преминаваш през това безобразие! Плащаме, за да си чупим автомобилите.“

Думите бързо намират отзвук сред десетки граждани, които споделят, че проблемът далеч не е изолиран. В коментарите хората посочват и други улици в сходно или дори по-лошо състояние – „Иван Богоров“, „Антим I“, „Д-р Нидер“, „Георги Шагунов“ и участъци в ж.к. „Братя Миладинови“. Общото между всички сигнали е усещането за изоставеност и липса на последователни ремонти.

„Идват, копаят и всичко си остава така – дупка до дупка“, пише жител на града по повод ремонти в ж.к. „Братя Миладинови“.

Силно присъства и темата за платените такси – данъци, Синя и Зелена зона. Гражданите открито питат къде отиват тези средства, след като улиците остават в плачевно състояние. Особено тревожни са сигналите за стърчащи отводнителни шахти, които според хората са „като вулкани“ и представляват реална опасност за автомобилите и пешеходците.

Макар да има и коментари, че на ул. „Оборище“ в момента тече ремонт и проблемните участъци предстои да бъдат оправени, скептицизмът остава. За много бургазлии подобни обещания са чувани и преди, без да водят до трайно решение.

Случаят с ул. „Оборище“ се превръща в символ на по-широк проблем – разминаването между таксите, които гражданите плащат, и реалното състояние на градската среда. Хората настояват за спешни и качествени ремонти, както и за по-строг контрол след разкопавания, за да не се превръщат улиците на Бургас в трайни капани за шофьори и пешеходци.

Присъединете се към нашия Телеграм

Операция край Ахтопол: 16 души работят по възстановяване на захранването на танкера „Кайрос“

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, напишете вашия коментар!
Моля, напишете името си тук