Над 74 500 „маркови“ стоки задържаха митническите служители от ТД Митница Русе

„Марковите“ стоки са открити при митническа проверка на товарен автомобил

0
56
Задържаните стоки
Задържаните стоки. Снимка: Агенция "Митници"

Митническите служители от Териториална дирекция Митница Русе задържаха 74 519 текстилни изделия и чанти с обозначения на световни марки поради съмнения за нарушени права върху интелектуалната собственост. „Марковите“ стоки са открити при митническа проверка на товарен автомобил.

На 01.07.2025 г., на околовръстен път Видин в посока Румъния, товарна композиция с чужда регистрация е спряна от митнически служители. Водачът, турски гражданин, е представил документи, че превозва колети с текстилни изделия от Турция за Германия.

Превозното средство е селектирано за щателна митническа проверка, която е извършена в Митническо бюро Видин. В хода на контролните действия инспекторите установяват, че 285 от декларираните колети съдържат облекла и чанти с обозначения на световноизвестни марки. Установени са общо 74 519 артикула, сред които спортни екипи, тениски, блузи, панталони, чанти, чорапи, бельо и др. с лога на луксозни марки.

Задържаните стоки
Задържаните стоки. Снимка: Агенция „Митници“

„Марковите“ стоки са задържани в изпълнение на Регламент (ЕС) №608/2013 на Европейския парламент и на Съвета относно защита на правата върху интелектуалната собственост. За случая ще бъдат уведомени притежателите на съответните търговски марки.

Извършената проверка е част от компенсиращите мерки на Агенция „Митници“ във връзка с отпадането на граничния контрол по вътрешните граници на ЕС след приемането на България като пълноправен член на Шенгенското пространство.

Присъединете се към нашия Телеграм

Васил Терзиев разкри дали ще подаде оставка като кмет на София!

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, напишете вашия коментар!
Моля, напишете името си тук