Над 300 арестувани заради разбит сайт с ужасяващи клипове със сексуално насилие над деца

0
364
Насилие
Снимка: Pixabay

Над 300 души от целия свят са арестувани, след като беше разбит сайт за детска порнография. В него срещу биткойни се продавал достъп до ужасяващи видеоклипове със сексуално насилие над деца.

Служители на реда от САЩ, Великобритания и Южна Корея, участвали в разследването, определят страницата като най-голямата, с която някога са се сблъсквали, предаде „Darik News“.

Обвинения са повдигнати на 337 човека от 12 различни държави. Сред тях е и 23-годишният южнокореец Йон Ву Сон – сочен за ръководител на сайта, наречен „Welcome To Video“. В него е имало близо 250 000 клипа със сексуално насилие, включително изнасилване на малки деца.

Помощният генералният прокурор на САЩ Брайън Бенчковски обяви: „Местата в даркуеб, който печелят от сексуалната експлоатация на деца, са сред най-гнусните и най-укорими форми на престъпно поведение.“

Разследващите са установили най-малко 23 жертви, които са били активно насилвани от потребителите на сайта. Много деца от клиповете обаче все още не са разпознати.

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, напишете вашия коментар!
Моля, напишете името си тук