МТСП: Ще се обновят и ремонтират детски градини, училища и административни сгради

0
88
Детска градина
Детска градина. Снимка: МОН

Министерството на труда и социалната политика /МТСП/ ще финансира 47 проекта по „Красива България“ през 2023 година за подобряване на обществената среда и социалната инфраструктура, съобщиха от ведомството. С изпълнението им ще се обновят и ремонтират детски ясли и градини, училища, административни сгради, здравни, спортни и социални обекти, музей и читалища.

Общата стойност на одобрените предложения е 12,1 млн. лева. От тях 5 млн. лева са осигурени по Проект „Красива България”, а останалата част е съфинансиране от бенефициентите. Изпълнението на проектите ще създаде по-добри работни условия и по-качествено обслужване на гражданите в областта на образованието, здравеопазването, социалните услуги, културата, администрацията, спорта и развлеченията.

Очаква се реализирането на предложенията да осигури работа за около 530 души, от които близо 190 ще са регистрирани в бюрата по труда безработни. В рамките на Проект „Красива България” /ПКБ/ ще се проведат и 15 квалификационни курса за обучение и последваща заетост на над 180 незаети.

През изминалата 2022 г. по ПКБ са изпълнени 51 проектни предложения на обща стойност от 12,6 млн. лева.

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, напишете вашия коментар!
Моля, напишете името си тук