Двата основни лифта в Боровец – кабинковата въжена линия „Ястребец“ и четириседалковата „Ситняково“ – започнаха работа днес при зимно работно време от 08:30 до 16:30 часа, съобщи „БНР“.
Въпреки това ски зоната остава затворена поради недостатъчно количество сняг, съобщи Ивайло Цветков, изпълнителен директор на фирмата концесионер. Той уточни, че снегът е наличен единствено в най-високата част на планината, в района на ски център „Маркуджик“, но е крайно недостатъчен за обработване на пистите и за осигуряване на безопасно каране.
Цветков допълни, че се разчита на прогнозите за промяна на времето между Коледа и Нова година. При понижаване на температурите под минус 3 градуса и при подходяща влажност, екипите са готови незабавно да започнат изкуствено заснежаване. По думите му, при такива условия в рамките на пет-шест дни могат поетапно да бъдат отворени различните ски центрове.
Присъединете се към нашия Телеграм




