Готвят голям ремонт на пътя Ямбол – Лесово. Кога ще започне?

Това съобщиха от АПИ

0
19
Започва основен ремонт на път
Ремонт. Снимка: АПИ

През следващата седмица ще се обследва път I-7 Ямбол – Лесово за планиране на бъдещ основен ремонт. От 27 октомври между 08:00 ч. и 16:30 ч. със специализирана техника ще се извършват необходимите дейности, като трафикът няма да бъде ограничаван. Шофьорите трябва да се движат с повишено внимание и съобразено скорост, тъй като по трасето ще има бавнодвижеща се специализирана техника.

Целта на планираните работи е установяване на експлоатационните качества на участъка от 245-и до 322-и на път I-7 и показателите за пътна безопасност.

Обследването ще включва измерване на основните характеристики на пътя, които имат пряко отношение за безопасността – надлъжна равност, носимоспособност на пътя, средна дълбочина на макротекстурата на повърхността на настилката и т. н. Получените данни ще са основа за бъдещо проектиране и изграждане на пътна инфраструктура. Въз основа на тях ще се правят анализи на пътните отсечки, които са заложени в плановете на Агенция „Пътна инфраструктура“ /АПИ/ за основен ремонт като дългосрочна мярка.

Предстои същото обследване да бъде извършено и на участък от първокласния път I-9 Дуранкулак – Малко Търново.

Обследването ще се извърши от специализирано дружество, което е избрано след процедура по ЗОП – „ИНЖКОНСУЛТПРОЕКТ” ООД.

Присъединете се към нашия Телеграм

Сигнал: Жител на ж.к. „Възраждане“ е глобен, въпреки че има талон за „Синя зона“

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, напишете вашия коментар!
Моля, напишете името си тук