Брутален удар от фалшив полицай! Пенсионерка от Стара Загора остави 27 000 лева на паркинг

Полицията задържа 32-годишен мъж

0
220
Възрастна жена, телефон, обаждане
Пенсионерка. Снимка: Pixabay

Вчера в 17:50 часа в Първо районно управление в Стара Загора е получен сигнал от 69-годишна жена, станала жертва на класическа телефонна измама. Жената е била подведена от непознат, представил се като полицейски служител, който я убедил да съдейства на органите на реда.

По време на телефонния разговор тя е била убедена, че участва в полицейска операция и е помолена да остави голяма сума пари на паркинг в града. Без да се усъмни, пострадалата е оставила 26 500 лева и 700 евро на указаното място.

Веднага след сигнала служителите на МВР са предприели оперативно-издирвателни действия. В резултат на бързите и професионални действия на полицията е бил установен 32-годишен мъж, който е задържан по подозрение за съпричастност към измамната схема.

По случая е образувано досъдебно производство по член 209, алинея 1 от Наказателния кодекс за измама. Разследването продължава, като се изясняват всички обстоятелства около престъплението и евентуалното участие на други лица.

Телефонната измама в Стара Загора е пореден случай, при който престъпници използват страха и доверието на възрастни хора, за да ги подведат. От МВР напомнят на гражданите да бъдат изключително внимателни и при съмнение незабавно да се свързват с органите на реда.

За още новини вижте ТУК

Присъединете се към нашия Телеграм

Държавата обяви война на имотната мафия след случая с измамената 89-годишна жена

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, напишете вашия коментар!
Моля, напишете името си тук