40-годишен мотоциклетист е леко ранен при катастрофа в село Хайредин, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР във Враца. Инцидентът е станал на 26 юли 2026 г. около 18:00 часа.
По данни на полицията са катастрофирали мотоциклет „Кавазаки Нинджа 750P“, управляван от 40-годишен жител на Хайредин, и лек автомобил „Фолксваген Пасат“, шофиран от 28-годишен мъж от същото село.
Няма загинали. Мотоциклетистът е прегледан от екип на Филиала за спешна медицинска помощ в Козлодуй и е освободен с охлузни рани по тялото.
При извършена справка в системата на „Пътна полиция“ е установено, че регистрационната табела на мотоциклета е издадена за „Пиаджио Хексагон 125“, собственост на лице от София. Данни за собствеността на „Кавазаки“-то не са посочени в предоставената информация.
Двамата водачи са изпробвани за употреба на алкохол и наркотични вещества. Пробите им са отрицателни. По първоначални данни причината за катастрофата е отнемане на предимство от страна на водача на мотоциклета на нерегулирано кръстовище. Щетите по превозните средства са в процес на изясняване. По случая в Районното управление в Козлодуй е започнато досъдебно производство.
Присъединете се към нашия Телеграм

