
Първи политически реакции последваха потвърждението на Илияна Йотова, че ще се кандидатира на президентските избори през есента. Коментари направиха представители на „Прогресивна България“ и ГЕРБ-СДС, предаде „БНР“.
Депутатът от „Прогресивна България“ Антон Кутев заяви пред „БНТ“, че очаква партията на Румен Радев да подкрепи кандидатурата на Йотова. По думите му тя е сред най-подготвените български политици и има възможност да спечели изборите.
Кутев подчерта обаче, че решението трябва да бъде взето от съответния колективен партиен орган и този процес не бива да бъде заобикалян.
Пред „bTV“ депутатът от ГЕРБ-СДС Христо Гаджев посочи, че се очаква партията на Бойко Борисов да обяви през септември кого ще подкрепи в предстоящия президентски вот.
Коментирайки заявката на Йотова за участие в изборите, Гаджев заяви, че представянето ѝ ще зависи от това дали ще успее да се дистанцира от бившия си ръководител Румен Радев. Според него в първите месеци тя е оставила добро впечатление, но от май насам президентската администрация по-скоро звучала като пресцентър на Министерския съвет.
Присъединете се към нашия Телеграм
Тръмп предупреди Китай и Русия да не се намесват във войната в Иран


