Полицията в Перник установи шофьор след онлайн сигнал за опасно управление

ОДМВР – Перник идентифицира и предупреди водач, заснет да извършва рискови маневри и дрифт

0
7
Пътна полиция. Снимка: МВР
Пътна полиция. Снимка: МВР

Служители на ОДМВР – Перник установиха и санкционираха водач на автомобил след публикация в местен интернет сайт, показваща опасно управление и рискови маневри, наподобяващи дрифт.

Повод за проверката е материал със заглавие „На вниманието на МВР – Перник: Гонките продължават“, в който се вижда автомобил, движещ се с висока скорост и извършващ действия, застрашаващи останалите участници в движението. След публикацията полицейските служители са се самосезирали и са установили водача. На него са снети подробни писмени сведения, а по Закона за МВР му е отправено официално предупреждение да се въздържа от подобни прояви.

По случая е образувана административно-наказателна преписка, като работата продължава. От дирекцията подчертават, че противодействието на нерегламентираните гонки, опасното управление и дрифт проявите е сред основните им приоритети.

От ОДМВР – Перник напомнят, че подобни нарушения създават сериозен риск както за участниците в движението, така и за останалите граждани. При всеки получен сигнал за опасно шофиране се извършват проверки и се предприемат действия за предотвратяване на тежки инциденти и повишаване на безопасността.

Ръководството на дирекцията благодари на медиите и гражданите за активната позиция и подаваните сигнали. От полицията уточняват, че сигнали могат да бъдат изпращани и на официалните електронни адреси [email protected] и [email protected], като подателите получават информация за предприетите мерки.

Присъединете се към нашия Телеграм

ВиК-Бургас планира ново поскъпване на водата: Цената ще достигне 4,69 евро за кубик до 2031 г. въпреки загубите

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, напишете вашия коментар!
Моля, напишете името си тук