Община Бургас пуска „Гъбката“ на търг

Емблематичният обект на входа на Морската градина може да бъде отдаден под наем за пет години чрез публичен търг с тайно наддаване

0
35
Гъбката в Бургас
Гъбката в Бургас. Снимка: Архив

Община Бургас предлага емблематичният павилион „Гъбка“, разположен на входа на Морската градина, да бъде отдаден под наем чрез публичен търг с тайно наддаване за срок от пет години. Това става ясно от докладна записка, внесена от кмета Димитър Николов до Общинския съвет.

В документа е записано, че става въпрос за общински временен преместваем обект с площ 6 квадратни метра, който в момента се стопанисва от ОП „Туризъм“ – Бургас. Павилионът е разположен на позиция в Приморски парк и е предназначен за кафе, закуски, сладолед и царевица.

От общината посочват, че причината за предложението е необходимостта предприятието да съсредоточи ресурсите си върху останалите обекти, които управлява. Като мотив е посочен и фактът, че „Гъбката“ реално функционира предимно през летния сезон – от май до октомври.

В мотивите се подчертава, че отдаването под наем ще осигури по-добро стопанисване на обекта, включително целогодишна поддръжка, застраховане, охрана със СОТ и по-добро управление на общинската собственост.

Според изчисленията в докладната началната месечна наемна цена за участие в търга ще бъде 141,79 евро, или 277,32 лева без ДДС. Предстои предложението да бъде разгледано от Общински съвет – Бургас.

Присъединете се към нашия Телеграм

Европейската прокуратура внесе обвинителен акт за измама по проект за дентална практика в Бургаско

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, напишете вашия коментар!
Моля, напишете името си тук