Почти 24% от пробите вносно мляко показват наличие на соматични клетки

БАБХ отчита вариращо качество на доставките при проверка на ГКПП „Капитан Андреево“

0
6
Пламен Абровски
Пламен Абровски. Снимка: МЗХ

Близо 24 процента от изследваните проби от вносно сурово мляко са показали наличие на соматични клетки, което е индикатор за недостатъчна хигиена при добива или транспортирането на продукта. Данните бяха оповестени на ГКПП „Капитан Андреево“ от изпълнителния директор на Българската агенция по безопасност на храните проф. Светла Янчева.

По думите на проф. Янчева резултатите са част от текущите проверки на вносното мляко, които имат за цел да гарантират качеството и безопасността на суровината, постъпваща за преработка в страната. Тя уточни, че качеството на доставките е различно и показателите варират при отделните пратки.

Проф. Янчева посети пункта заедно с министъра на земеделието и храните Пламен Абровски, като двамата проследиха процеса по контрола на постъпващите пратки и обсъдиха необходимостта от поддържане на висок стандарт при вноса на млечни суровини.

От агенцията подчертават, че засиленият контрол е ключов за предотвратяване на навлизането на суровини с влошено качество, които могат да повлияят на производството на млечни продукти в страната.

Присъединете се към нашия Телеграм

Германия праща кораби към Ормузкия басейн, САЩ запазват войските си в залива

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, напишете вашия коментар!
Моля, напишете името си тук