Тежък инцидент с малко дете е станал в най-големия пернишки квартал „Изток“. Момиченце на година и осем месеца е в критично състояние, след като е паднало от втория етаж на жилищна кооперация.
По първоначална информация инцидентът е станал в неделя, когато детето е останало за кратко без надзор и е успяло само да излезе на балкона, съобщава „Марица“.
Подаден е сигнал на спешния телефон 112, а на място е пристигнал екип на Спешна помощ, който е предприел незабавни действия. Заради тежките травми и състоянието на шок, детето е било интубирано още на място, преди транспортиране.
В момента пострадалото момиченце се лекува в София.
Разследващите органи ще изясняват как се е стигнало до трагичния инцидент и по какъв начин детето е успяло да преодолее обезопасителните прегради на терасата.
Присъединете се към нашия Телеграм
Доц. д-р Петко Стефановски подаде оставка като управител на НЗОК


