В хода на проведена специализирана полицейска операция за превенция на престъпления, свързани с нарушаване на политическите права на гражданите, на 17.04.2026 г. е извършена проверка на получен сигнал за трима души, възнамеряващи да предложат и дадат имотна облага на жители на гр. Омуртаг с цел да ги склонят да упражнят на парламентарните избори на 19.04.2026 г.
избирателното си право в полза на определена политическа партия. Това съобщиха днес от полицията.
При извършените процесуално-следствени действия “Претърсване и изземване“ на един от адресите в града са намерени и иззети суми в различни валути – 56 000 евро, 10 300 британски лири и 2250 американски долара.
Тримата са задържани за срок до 24 часа в РУ-Омуртаг на основание чл. 72, ал. 1, т. 1 от Закона за МВР. По случая е образувано досъдебно производство по чл. 167, ал. 2 от Наказателния кодекс.
Присъединете се към нашия Телеграм
Последни данни при обработени 96.41% от протоколите: Ново разместване на партиите


