Депутатите приеха редакционна поправка в Закона за социалното подпомагане, с която се предвижда от следващия бюджет всички деца да получават добавки за Великден и Коледа. Предложението е внесено от „Има такъв народ“, предаде „БТА“.
По време на обсъжданията в парламента Цветан Предов от ИТН заяви, че когато подпомаганите лица попадат в повече от една целева група, помощта ще се отпуска само на едно основание.
Той подчерта, че решението е важно за българските деца и го определи като израз на единство и съпричастност към всички, а не само към определени уязвими групи.
От своя страна заместник-председателят на парламентарната група на ИТН Станислав Балабанов заяви, че депутатите от „Продължаваме промяната – Демократична България“ не са подкрепили предложението.
Присъединете се към нашия Телеграм
Кадър на ДПС в листата на Радев и в Добрич! Има ли тайна договорка с Доган?



