Божидар Божанов: Просмуква се лъжата, че ако няма редовно правителство, еврозоната ще се провали

Депутатът опровергава твърдения за скок на цените и подчертава независимостта на КЗК и КЗП

0
16
Евро в България
Илюстративна снимка

Просмуква се лъжата, че ако няма редовно правителство, еврозоната ще се провали, че цените ще скочат и какво ли още не. Това коментира депутатът от „Продължаваме Промяната – Демократична България“ Божидар Божанов, посочвайки:

„Ето фактите:

  1. Цените, ако изобщо зависят от държавна намеса, зависят от работата на КЗК и КЗП – да установяват и санкционират картели, монополи, нелоялни търговски практики. Работата на тези органи не зависи от това дали едно правителство е служебно или редовно. Особено КЗК функционира напълно независимо от изпълнителната власт.
  2. Всякакви технически аспекти на влизането в еврозоната вече трябва да са изпълнени – надграждане на системи, подзаконова нормативна уредба и др. Ако не са, това показва, че настоящото управление не се е справило в срок и това е още един аргумент да си ходи.
  3. Настоящото правителство ще остане в оставка до назначаване на служебното, което с оглед на конституционните процедури вероятно ще означава до края на януари. А при извънредна нужда от спешни законови промени, мнозинство за еврото в парламента ще продължи да има и след това. Припомням, че парламентът вече не се разпуска при назначаване на служебно правителство. А и сред опциите за служебни премиери не виждам такива, които са против еврозоната.

Еврозоната е вече факт и не е аргумент настоящото правителство да остава на власт, напук на общественото недоволство.“

Присъединете се към нашия Телеграм

Депутат: Протестите трябва да продължат все така масово!

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, напишете вашия коментар!
Моля, напишете името си тук