Българин от Лясковец стана „Полицай на годината“ в Атланта

27-годишният Мирослав Петков пребори над 3000 кандидати за престижното отличие

0
60
Мирослав Петков
Мирослав Петков. Снимка: Кадър от видео

27-годишният Мирослав Петков от Лясковец спечели отличието „Полицай на годината“ в Атланта, след като се пребори с конкуренция от над 3000 униформени. предава „NOVA“.

Мирослав живее в Съединените щати от седемгодишна възраст и е част от полицейските сили в Атланта от 2021 г. Само няколко години след началото на кариерата си той получава най-високото признание в службата.

„За мен това е просто работа. Радвам се, че получих наградата, но всеки ден отивам на работа и се стремя да дам най-доброто от себе си“, сподели Петков.

Сред постиженията, донесли му приза, са залавяне на наркотици на стойност 3 милиона долара и водещи резултати по брой арести.

Извън професионалните успехи, младият българин е отдаден съпруг и баща, съчетаващ отговорната си работа с семейния живот.

Присъединете се към нашия Телеграм

Димитровден 2025! Пълен списък на имената, които празнуват днес на 26 октомври

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, напишете вашия коментар!
Моля, напишете името си тук