Наталия Киселова: Не само на мен, но и на министри се звъни редовно

Според нея на премиера не му се нарежда какво да прави

0
16
Наталия Киселова
Наталия Киселова. Снимка: Народно събрание

Петият вот на недоверие срещу правителството на премиера Росен Желязков не успя да събере подкрепа, въпреки че за осем месеца подобни опити вече са станали традиция. Опозицията се обедини, но разногласията в парламента останаха видими. Докато протестиращи блокираха входа на Народното събрание, управляващите защитиха позицията си с аргумента, че алтернатива няма.

Кризата в парламента и сблъсъците пред сградата

Председателят на 51-вото Народно събрание доц. Наталия Киселова коментира ситуацията в интервю за предаването „Тази неделя“ по „bTV“. Тя заяви, че опозицията често поставя акцент върху проблеми във вътрешните работи и правосъдието, като използва термина „завладяна държава“, но това е част от техния политически дневен ред.

По повод сблъсъците между представители на „Продължаваме промяната“ и Делян Пеевски пред парламента, Киселова подчерта, че подобни действия търсят внимание и изместват фокуса от истинските институции, които решават казуси като този със задържания кмет на Варна.

Политическа криза с нова сила

Според Киселова кризата в страната е „затихнала, но се разгаря с нова сила“. Тя обясни, че партии, които са били в управлението, сега се стремят да разширят представителството си, като поставят под въпрос легитимността на парламента. Въпреки това, тя напомни, че демокрацията изисква търпимост към изборните резултати.

Отговорността като защита на управлението

Киселова определи отговорността като най-силната защита на настоящото правителство: „Дори в трудни моменти трябва да има яснота кой управлява държавата и как“.

За ролята на ДПС и Делян Пеевски

На въпрос за влиянието на ДПС и неговия председател Делян Пеевски, Киселова коментира, че обвиненията идват основно от политически сили, които са били в предишни коалиции. Тя посочи, че Пеевски, като лидер на парламентарна група, също търси видимост, но не е оставала с впечатление, че премиерът получава указания отвън. И допълни: 

„Ако вече – как да кажа дискретно, говорим за това, че някой на някого се обажда, мога да ви кажа, че и от други парламентарни групи, не само на мен, но и на министри – от позицията имам предвид депутати, се звъни най-редовно, защото всеки народен представител иска нещо за неговия избирателен народ, за тяхното село, тяхната улица или град.“

Отношения с институциите

Киселова заяви, че работи добре с президента и вицепрезидента, като подчерта правото на държавния глава да прави политически изявления и дори стъпки в тази посока.

Присъединете се към нашия Телеграм

Нов протест в защита на Благомир Коцев във Варна: Няма да позволим България да се превърне в Деляндия!

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, напишете вашия коментар!
Моля, напишете името си тук