Удар по наркоразпространението във Варна! Разбиха голяма оранжерия!

Това съобщиха от полицията

0
23
Наркооранжерията
Наркооранжерията. Снимка: ОДМВР-Варна

На 11.07.2025 г., при проведена специализирана полицейска операция по линия „Противодействие разпространението на наркотични вещества“, по разпореждане на главния секретар на МВР, криминалисти на ОД на МВР – Варна са намерили и иззели в къща, находяща се в с. Аврен около 380 броя растения от рода на конопа в различни стадии на растеж и голямо количество суха маса – марихуана.

Установено е, че растенията са отглеждани в три специално подготвени за целта помещения, оборудвани с напоителни и климатични системи.

Четвърто помещение е пригодено за изсушаване и изчистване на готовата продукция.

При проведените процесуални действия са намерени и иззети и множество боеприпаси от различен калибър.

В момент на полагане на грижи за растенията е установен 48 годишен жител на гр. Варна, който е задържан за срок от 24 часа. Случаят е докладван на Окръжна прокуратура – Варна, под чийто надзор продължават действията по разследването.

Присъединете се към нашия Телеграм

Влакове без прозорци и с неработещ климатик? Ето цялото обяснение!

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, напишете вашия коментар!
Моля, напишете името си тук