Въвеждат се две ленти към Кулата заради засиления трафик преди Великден

Целта е улесняване на пътуването за почивните дни за Великден и очаквания интензивен трафик

0
574
АМ "Струма"
АМ "Струма". Снимка: АПИ

От 12:00 часа утре до 12:00 ч. на 19 април ще се въведе реверсивно движение в участък от път I-1/E-79 София – Кулата, при връзката на първокласния път с АМ „Струма“ и пътен възел „Симитли“. Целта е улесняване на пътуването за почивните дни за Великден и очаквания интензивен трафик. От четвъртък до събота ще се осигурят две ленти в посока Кулата и една лента в посока София, с което ще се облекчат пътуващите в посока границата с Гърция.

След 12:00 ч. на 19 април ще се възстанови постоянната организация на движение с две ленти в посока София и една лента за Кулата.

Агенция „Пътна инфраструктура“ апелира шофьорите да карат внимателно и със съобразена скорост, да спазват правилата за движение и да не предприемат рискови изпреварвания, с които застрашават безопасността на всички останали пътуващи.

Всички граждани и транспортни фирми могат да получават информация за актуалната пътна обстановка от интернет страницата на АПИ, както и по всяко време от денонощието на тел. 0700 130 20 в АПИ.

За още новини вижте ТУК

Присъединете се към нашия Телеграм

Шофьори, внимавайте! Ремонт по път I-1 край Видин ограничава трафика за ден

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, напишете вашия коментар!
Моля, напишете името си тук