5 европейски титли за България от шампионата по кикбокс за мъже и жени в Анталия

0
150
Медалисти
Медалисти. Снимка:

В последния ден от Европейското първенство по кикбокс в Анталия българските национали спечелиха още два финала, с което титлите за България станаха общо 5. Кирил Илиев вече е двукратен европейски шампион след като спечели златото в два отделни стила на татами (киклайт контакт и лайт контакт) в категория – 57 кг. Това съобщиха от родната федерация.

В същия стил, но при жените Калина Колева стана вице европейска шампионка по кикбокс, категория – 55 кг. Преди това тя взе и бронз в другият стил на татами, в който участва пойнт файтинг.

При жените Александра Димитрова стана носителка на титлата в Анталия, побеждавайки категорично представителката на домакините Емине Аслан в категория – 52 кг, стил Фул контакт. Титлата на Димитрова е с огромна тежест заради звездната визитка на съперничката й. Емине Аслан е двукратна световна шампионка от първенствата през 2021 г. и 2019 г.

С това общия актив на България е 5 Европейски титли, 5 сребърни отличия и 10 бронза.

Европейски шампиони станаха:

• Борислав Радулов – стил пойнт файтинг, категория – 57 кг;
  • Кирил Илиев – стил лайт контакт, категория – 57 кг;
  • Кирил Илиев – стил киклайт, категория – 57 кг;
  • Огнян Мирчев – стил К1, категория – 63.5 кг;
  • Александра Димитрова – стил фул контакт, категория – 52 кг.

Със сребърни медали от Европейското в Анталия ще се завърнат националите:

• Калина Колева – стил киклай, категория – 55 кг;
  • Кристина Николова – стил киклайт, категория – 50 кг;
  • Марио Аржанов – стил фул контакт, категория – 54 кг;
  • Али Юзеир – стил К1, категория – 75 кг;
  • Христо Калайджиев – стил лоу кик, категория – 86 кг.