74-и ден на антиправителствени протести: Хората отново са в Триъгълника на властта

0
196
Протест
Снимка: Lyubomir Chakarov, Facebook, Архив

Днес е 74-ият ден на антиправителствените протести. По традиция недоволните граждани започнаха да се събират след 19:00 часа в Триъгълника на властта.

Исканията на протестиращите остават непроменени. Хората настояват за оставка на правителството и на главния прокурор Иван Гешев. Те искат предсрочни избори, които да бъдат проведени по честен и демократичен начин. Освен това недоволните граждани се обявяват за машинно и дистанционно гласуване. Те искат и Велико Народно събрание за промени в Конституцията, но не одобряват внесения от ГЕРБ проект за нов основен закон.

Вчера по време на демонстрацията беше поискана и оставката на председателя на парламента Цвета Караянчева заради скандала с майките от „Системата ни убива“, които бяха изведени от служители на Националната служба за охрана /НСО/ от Народното събрание.

Днешният протест протича под надслов „Нас не ни е страх“. От „Отровното трио“ припомниха, че на 22 септември, в Деня на независимостта, се организира Велико Народно въстание III.

„Заедно предизвикахме сериозен международен отзвук за корупцията и беззаконието в България. Няма да спрем! Продължаваме с исканията ни“, пише в страницата на днешния протест в социалната мрежа Facebook.

Очаква се по-късно недоволните граждани да се отправят на шествие. Вчера то достигна до „Орлов мост“, където движението беше блокирано за кратко.

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, напишете вашия коментар!
Моля, напишете името си тук